Hakkımızda

Kurumsal Bilgiler

12/07/2005 yılında kurulan şirketimiz yurtiçinde ve yurtdışında, su ürünleri dağıtım, pazarlama ve satış alanında hizmet vermektedir.

Sektörün önde gelen kuruluşlarından biridir. Şirket ortakları aşağıdaki gibidir.

Ercan VAROL

Şirket Müdürü Ercan VAROL’dur.

Tesisimiz ülkemizin önemli avlanma bölgesi olan Çanakkale’de kurulmuştur.

Tesisimizde ülkemizin dört denizinden ve göllerinden avlanan su ürünleri taze yada donmuş olarak çeşitli şekillerde hazırlanmaktadır.

Ürünlerimizin yüksek kalitesi çeşitli aşamalardan kurulu tavizsiz ve HACCP standartlarına uygun kalite kontrol yönteminde hazırlanmaktadır.

Lekton Balıkçılık Avrupa Birliği ülkelerine su ürünleri ihracatında aranan en önemli şart olan Avrupa Birliği Su Ürünleri İhracatı Uygunluk Numarasına sahiptir.

Şirketimiz son dönemde ihracata yönelik ürün ağını genişletmekte ve sektördeki yerini daha da sağlamlaştırmaktadır.

Kalite Anlayışımız

MÜŞTERİ ODAKLI TİCARET

Lekton Balıkçılık çok uluslu kalite ve standartlarda ürün ve hizmetleri tedarik etmeye ve müşteri memnuniyetini sağlamayı ilke edinmiş bir firmadır. Bu doğrultuda şirket ülkelerinden bağımsız olarak müşterilerinin ihtiyaçlarını finansal gücüne dayanarak karşılar. Balıkçılık olarak tüketicilere, deniz ürünlerini sezonlarının dışında da istedikleri zaman ve en sağlıklı şekilde sunmak temel görevimizdir.

"Müşteri odaklı" bir yaklaşım benimseyen Lekton Balıkçılık, tüketicilerin ihtiyaç ve taleplerinin araştırılması ve talepler doğrultusunda hizmet verilmesini hedefleyen bir vizyona sahiptir. Gelişen dünya standartları ve değişen tüketici talepleri doğrultusunda firmamız, kendisini sürekli olarak geliştirmekte, müşterilerimizin her türlü ihtiyacını karşılayabilmek, müşteri memnuniyeti sağlayabilmek için her türlü yeniliği ve değişikliği kendi bünyesinde geliştirmektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Şirketimizin ana ilkesi “Kaliteli ve sağlıklı ürün üreterek , müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak ve tanınan bir marka olmaktır.”

Bunu sağlamak için;

*Tamamen hijyenik koşullarda üretim yapılmaktadır.

*Üretimin her aşaması Kalite Yönetim Sistemi anlayışına uygun şekilde sevk ve idare edilmektedir.

*Yasal Mevzuata uygun ürünler üretilmektedir. *Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi uygulanarak tüketici sağlığının korunması garanti altına alınmaktadır.

*Gıda Güvenliğini her zaman aynı standartta tutmak amacıyla teknolojik gelişmeleri takip edilmekte ve sürekli iyileştirmeyi sağlanmaktadır

. *Müşterinin beklediği kalitede ürünler ve müşteri hizmetini sunarak yüksek düzeyde Müşteri Memnuniyeti’ni sağlamak amacımız olmuştur.